Siber Güvenlik Notunuzu Biliyor Musunuz?

Siber güvenlik derecelendirme notu uygulaması dünyada giderek yaygınlaşmaktadır. Nasıl kredi derecelendirme notu günlük hayatımızda birey olarak finansal yönden ne kadar güvenilirliğe sahip olduğumuzu gösteriyorsa, siber güvenlik derecelendirme notu da şirketlerin siber güvenlik kontrollerini ne ölçüde uygulayıp müşteri bilgilerini koruduğunu gösterir.

Atike Demir
Bilişim Güvenliği Uzmanı

Yapılan iş ortaklıkları ve tedarik zincirinin güvenilir olduğuna emin olmak isteyen işletmeler için siber güvenlik notunu belirlemek oldukça önemlidir. En nihayetinde, birlikte çalıştığınız iş ortaklarının siber güvenlik zafiyetlerinin sizin işletmenize zarar vermesini istemezsiniz. Ya da yeni bir is ortağı seçiyorsanız,
siber güvenlik notu yüksek bir iş ortağı tercih etmeniz doğaldır.

24 farklı faktörlere bağlı olarak hesaplanan siber güvenlik derecelendirme notu, güvenlik ihlaline maruz kalma durumunda bir şirketin puanını ve görünümünü artık olumsuz yönde etkileyebilmektedir. Siberyol olarak, işletmelerin kendilerinin, tedarik zincirinin veya ortaklarının güvenlik notunu öğrenmek isteyen işletmelere yeni hizmetimizi sunmaktan gurur duymaktayız. Siberyol ailesi olarak yüksek “Siber Güvenlik Notlu” günler dileriz.