SIZMA(PENETRASYON) TESTLERİ
Sızma (Penetrasyon) Test Servisi özellikleri Sızma Testi Hizmeti ile yazılım, ağ, network, Web, IoT, Mobil, Masaüstü, sunucu, kullanıcı bilgisayar, veri tabanı, uygulama sunucusu gibi kurumsal sistemler üzerindeki zafiyetler tespit edilerek bu zafiyetlerin sömürülmesi ile kuruma ait varlıkların gizlilik, bütünlük ve süreklilik gibi konularda ne durumda olduğu tespit edilmekte ve raporlanmaktadır. İsteğe göre Sızma Test hizmetleri belirlenen sure içerisinde, periyodik olarak, ya da sürekli olarak gerçekleştirilebilir. Aktiviteler Sızma Testi Başlangıç Toplantısı (1 saat), Sızma Testi gerçekleştirilmesi (minimum 1, maksimum 10 gün), Sızma Testi raporlaması (2 saat), Bulguların sunulması ve doğrulanması (2 saat). Servis Ücreti Sızma Testinin kapsamına, zaman aralığına, tekrarlanma suresine bağlı olarak 2,000 TL ila 20,000 TL arasında değişir.
Daha detaylı bilgi almak için lütfen bizi arayın. (email: info@cyberelectra.com)

Test Çeşitleri
1. Siyah Kutu (Black Box) Testi – Bu yaklaşımda, başlangıçta güvenlik testi yapılacak sistemlerle ilgili bir bilgi ekibimize verilmemekte ve sistem ile ilgili bilgi toplanması ve testlerin yapılması tamamı ile bize ait olmaktadır.

2. Gri Kutu (Gray Box) Testi – Bu yaklaşımda, sistem ile ilgili bilgiler tarafımıza önceden bildirilmektedir. Örneğin; IP adres listesi, sunucu sistem ile ilgili versiyon bilgisi vb. Black Box yaklaşımına göre daha kısa zaman alır. Kontrolü ve testi istenen IP adresleri belli olduğundan sistemin, istem dışı zarar görme ihtimali de azalmış olur.

3. Beyaz Kutu (White Box) Testi – Beyaz kutu olarak ifade edilen bu yaklaşımda, ekibimiz, sistemin kendisi ve arka planda çalışan ilave teknolojiler hakkında tam bilgi sahibi olur. Black Box tekniğine göre kurum ve firmaya daha büyük fayda sağlar. Hata ve zafiyetleri bulmak kolaylaşacağından bunlara tedbir alınma süresi de azalacaktır.
Daha fazla bilgi edinmek için bizimle iletişime geçin.