Tüm Siber Güvenlik Tehditlerini Alt Üst Eden Yerli Üretim Olan PICUS SECURITY Nedir, Kimdir?

Siberyol olarak sizi yeni teknolojiler ile buluşturmak ve veri güvenliğinizi sağlamak için elimizden geleni yapmaktayız. Bu yazıda ise Siberyol ’un bir diğer resmi ortağı olan Picus Security teknolojisi incelenecektir. Picus Security: 2013 yılında alanında uzman kişiler tarafından, kötü amaçlı siber saldırıları engelleme amaçlı kurulmuştur. Türkiye’de hizmet alanının artmasının yanı sıra dünya çapında da hızla büyümektedir.

Haydi gelin, bu teknolojiyi yakından inceleyelim:

  • Saldırı simülasyonu ile güvenlik açıklarını bildirmek dışında kullanıcılara çözüm önerileri sunarak farkını ortaya koymaktadır.
  • Geliştirdiği bu yaklaşım ile saldıran ve saldırılan sistemleri simüle ettiğinden dolayı, zafiyet ve sızma testlerinden farklı olarak kurum sistemlerini olumsuz etkilememektir.
  • Tüm bunları tehdit veri tabanında bulunan yaklaşık 10.000 saldırı senaryosu ile yapmaktadır. Yani; saldırı senaryolarını kurumlara uygulayarak güvenlik açıklarını tespit etmektedir. Daha sonra ise hafifletme önerileri ile güvenlik düzeyini artırarak, bir yapılacaklar listesi sunmaktadır. Bu sayede, kurumlar gerçek bir kötü amaçlı siber saldırı öncesi olası zararlardan korunmaktadır.
  • Güvenlik skoru ile Picus ara yüzünde güvenlik ürünlerinin hangi atakları engelleyip engellemediği izlenebilmektedir. Bu sayede sürekli olarak güvenlik değerlendirmesi yapılır ve kurumunuz her saniye korunmuş olur.
  • Uluslararası güvenlik firmaları ile kolay uygulanabilir iyileştirme önerileri de sunmaktadır. Cisco, Fortinet, Palo Alto Networks, f5, ForcePoint, Checkpoint, Vmware, McAfee gibi alanında lider ve güvenlik iyileştirme önerileri sağlayan üreticilerinden birkaçıdır.

Çığ gibi büyüyen bu teknoloji hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsanız, lütfen bizimle iletişime geçin.

Son Blog Yazıları

Formu Doldur
Siber Güvenlik Teklifi Al

Siberyol ‘un kuruluşunuzun siber güvenlik duruşunu iyileştirmeye nasıl yardımcı olduğunu tartışmak üzere ücretsiz danışmanlık almak için bugün bizimle iletişime geçin.